Havuz Kapatma

Şişme Havuz Kapatma Sistemleri

Havuz birçok otel ve konut için ana yatırımlardan biridir, peki havuz sezonu bittikten sonra ne yapıyorlar? Havalı İşler olarak bu sorunun çözümünde size ekonomik bir alternatif sunuyoruz. Havalı İşler havuz kapatma sistemleri, halka açık havuzlarda, villa havuzlarında, otel havuzlarında ve diğer özel havuzlarda güvenle kullanılabildiği gibi tenis kortu, halı saha vb. gibi özelleşmiş alanlarda da kullanılmaktadır. Sizin ihtiyacınız olan herhangi bir alanı, teknik ekibimiz gelip ölçülendirecek ve size özel ölçeklendirme ve görselleştirme ile onayınızı aldıktan sonra proje hayata geçirilecektir. Bizi zorlamaktan çekinmeyin…

Şişme Havuz Kapatma Sistemleri Teknik Detayları

Küçük bir servet harcamadan havuz kapatmak artık çok kolay. Son 30 yılın trend havuz kapatma sistemi olan

Şişme Havuz Kapatma Sistemleri:
 • Tamimiyle söküle bilmektedir. (yaz ayları için)
 • Kalıcı bir yapı için belediyeden izin almak gerekirken şişme yapılar için bir izin gerekmemektedir.
 • Belediyeye ayrıca bir vergi vermeniz gerekmemektedir.
 • Kolayca kurulur.
 • Bakımı çok kolaydır.(Yılda bir defa yıkamanız yeterlidir.)
 • Dışarıdan hiçbir yabancı madde havuza giremediğinden havuz kimyasalını da az kullanabilirsiniz.
 • Müşterilerinize bir iç mekan havuzu etkisi sunabilirsiniz.
 • Uzun süreli bir yatırımdır.(7-10 yıl boyunca kullanabilirsiniz, hatta bir müşterimiz 16 yıl kullandı)
 • Havuzuna dışarıdan görünmeden rahatlıkla girebilirsiniz.
 • PVC kumaşla hava desteğiyle ayakta durmaktadır, hiçbir konstrüksiyon bulunmamaktadır bu kapatacağınız mekanda herhangi bir kolon olmamasını sağlayacak ve mekanı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.
 • Isı yalıtımını sağlayacaktır.
 • Dışına istediğiniz gibi reklam alabilir veya kendi reklamınızı yapabilirsiniz.
 • 2 kişiyle yarım saatte kurulabilmektedir.
 • Tamir ve bakımı çok kolaydır.
 • Renk seçenekleri mevcuttur.
 • Giriş-çıkış fermuarlı veya döner kapılı sistemlerle yapılmaktadır, istenirse özel çözümler de üretilir.
 • Sabitleme, yere dübeller le olmaktadır. İçinde havanın hapsedilmesi için özel bir etek sistemi kullanılmaktadır.
 • Kapatmanın büyüklüğüne göre uygun sayıda motor gönderilmektedir.

Havuz kapatma sistemleri, çift güvenlikli bağlantı detayı sayesinde 40 km/saat hızındaki rüzgarda bile güvenle kullanabilmeniz için tasarlanmıştır.

Bağlantı Detayı

Bağlantı Detayı

Havuz Şekilleri

Havuz Şekilleri
Renk Seçenekleri

Renk Seçenekleri

Kapanacak havuzun ölçüleri ve yerleşim planında boşlukları tarafımıza iletilir ve Ar-Ge departmanımız size uygun projelendirmeyi hazırlar ve onayınıza sunar. İsteğinize göre renk Karetelamız da bulunan renklerden tasarımlar yapabilmekteyiz.

Şişme havuz kapatma sistemleri içine girdiğinizde fark edilirliğini gösterecektir. Kubbe şeklinde çatısı içini çok daha büyük gösterecek. Çok farklı bir dünyaya girmiş gibi hissedeceksiniz. Seslerin bile yumuşadığı bu ortamda tam bir rahatlama yaşayacaksınız. İçindeki havanın ağırlığından ve sıcaklığından Tropikal bir iklim hissedeceksiniz. Ayrıca geleneksel duvarların dışında şişme bir duvarla çevirme de bir terapi etkisi oluşturacaktır. Keyfini çıkarın. Kullandığımız malzeme ve üretim teknikleri sayesinde , şişme havuz kapatma sistemlerimizi uzun süreli güvenle kullanabilirsiniz. Antalya sıcağından Erzurum soğuna kadar her yerde 10 yıla kadar sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Şişme Alan Hesabı

Havuz kapatmanızın havuzun uzun kenarlarından en az 1.5 metre açıkta olmasını önermekteyiz. Bu mesafe havuz kenarlarında rahatça yürümenizi sağlayacaktır. Eğer şezlong, masa, sehpa vb. gibi  eşyalar da koyacaksanız, her kenara en az 2’şer metre de eklemeniz gerekmektedir.

HAVUZ KAPATMA  TASARIMI HAKKINDA BİLGİLER

Havuz Kapatma Sistemi

Havuz Kapatma Sistemi

Havuz kapatma öncelikli olarak yerin keşfi yapıldıktan sonra, zemin etüdü yapılıp tasarım için gerekli tansiyon ölçümleri yapılıp bilgisayar ortamında analizleri yapılarak tasarıma başlanır.Bilgisayar ortamında üretime yönelik tasarım hazırlanır ve müşteriye endüstriyel tasarımı sunulur.

Müşteriden tasarım onayı alınan ürün tasarımı uygulama yapılacak malzeme eni ve boyuna göre parçalarına ayrılır, bu parçalar sahada eksik veya fazla olmaması için titizlikle parça para ayrılır ve kalıp alınmak üzere CAD/CAM makinemizde kalıp olarak çıktı alınır. Alınan kalıplar ile yapılacak alanda uygulama yapılmak üzere titizlikle kesimi yapılır.

Kesimi yapılan parçalar sahada serilerek yapıştırma makineleri ile yapıştırmaya başlanır, tüm ek yerleri birbirine eşit gelmesine özen gösterilir. Yapıştırma yapılan parçalar tam eklenme işlemi sağlandıktan sonra ankraj yapılan bölgeye vidalamaya başlanır.

HAVUZ KAPATMA İÇİN MEMBRAN SEÇİMİ

Membran

Membran

Havuz kapatmada  yapılacak alanda rüzgar ve kar yükü hesaplanarak malzeme seçimi yapmak en doğru yöntemdir, eğer işin yapılacağı alan çok rüzgar alan ( 110 km/h) bir alan ise bu bölge için 900 gr/m² ve üzeri bir malzeme kullanılması gerekir. Eğer 1000 gr/m² ve 1200 gr/m² malzeme kullanılırsa bu yer için en doğru malzeme seçilmiş olur.

Kullanılacak malzemenin ek noktaları yani yapışma noktaları ne kadar az olursa rüzgar ve kar yüküne dayanımı o kadar iyi olur. Kısacası 300 cm eninde malzemeden başka bir çözüm yoktur, toplamda 30 metre * 50 metre ölçülerinde bir halı saha için toplamda 130 adet yapışma noktası olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Birçok yaptığımız halı saha kapatma işinden sonra edindiğimiz tecrübe doğrultusunda hem kullanılacak yapının uzun ömürlü olması hemde koku yapmaması için yerli malzeme kullanılamayacağına kanaat getirdik, Ülkemizde 3 metre eninde malzeme üretilse de bu tip kapatmalar için uygun malzeme hala üretilememektedir. İthal alev yürümez özellikli ve 3 metre eninde malzeme kullanımı Halı saha kapatma sistemleri için olmazsa olmazlardandır. Eğer kullanılacak malzemenin kalitesinden şüpheniz varsa bu konu ile alakalı olarak ciddi bir ithalatçı firmadan ekspertiz isteyebilirsiniz. Şunu unutmamak gerekir ki m² fiyatı 2 € dan 7 € ye kadar malzeme bu iş yapılırken size aynı malzeme olarak tanıtılabilir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

BALON SAHA İÇİN KULLANILAN MOTOR

Hücreli Fan (Tenis Kortları için)

Hücreli Fan (Tenis Kortları için)

Halı Saha Kapatma için kullanılacak Blower  yapının iç metreküp hacmi hesaplanarak üretilir. Bu fanlar genel olarak İtalyan nicodra fan alınarak yapılır, garanti verebilen bir motor ve sağlıklı bir kayış ile adapte edilip kullanılır. Bu fanlar sessiz olması için izolasyonlu kasalarda üretilir.

Halı Saha Kapatma yapılacak alan için zemin metrekaresi ve yükseklik orantılı bir şekilde hesaplanır ve doğru kWa hesaplanıp motor ve nicodra seçimi yapılır. Yapılan balon sahanın büyüklüğü ve lokasyonun rüzgar ve kar yüküne göre hesaplanan motorun içeride koku ve dışarıdaki pis havayı içeriye atmaması için özel filtreler uygulanır.

Kullanılan motorların bakımı ve onarımı her yıl tekrarlanarak satın alınan kişiler tarafından yapılması oldukça kolaydır, nicodra fanın yanındaki kapak açılarak motorun içi temizlenir ve kayış bölümü mümkünse değiştirilip tekrar non-stop 1 yıl daha çalışması sağlanabilir.

HAVUZ KAPATMA ENERJİ TÜKETİMİ NEDİR

Enerji Tüketimi

Enerji Tüketimi

Havuz  kapatma sistemleri sürekli elektrik kullanımına dayalı çalıştıklarından ürünün stabil ve kullanılır kalması istenmesi halinde sürekli elektrik tüketmektedir. Ülkemizde elektrik fiyatları lokasyolara göre değişiklik gösterebilmekte olduğundan en doğru hesaplama kullanılan KWA hesaplanarak yapılandır.

Bazı yapılar çok küçük bazıları ise çok büyük olabilmekte ve bu da kullanılan elektrik tüketimini doğru orantıda değiştirmektedir. Eğer 500 m² ye kadar bir yapı düşünüyorsanız aylık tüketim yaklaşık 200 $ civarında seyrederken 2000 m² bir yapı için 350 $ bir fiyat hesaplamak doğru olacaktır.Yine bu hesaplama bulunduğunuz ilin elektrik fiyatlarıyla doğru orantılı olarak değişiklik gösterecektir.

Kullanılacak motor ses izolasyonu olduğundan ses olarak neredeyse 52000 btu bir klimanın dış ünitesi kadar ses çıkarmaktadır. Sessiz olması çevre sakinlerine hiç bir rahatsızlık vermemesini sağlar. Kullanılacak motorun sesi 12 desibel ile 29 desibel arasında değişmektedir.

HAVUZ KAPATMA SÖKÜM İŞLEMİ

Halı Saha Kapatma

Halı Saha Kapatma

Havuz kapatma ilk montajda büyüklüğüne göre 2 ile 9 gün arasında montajı sürmektedir. Bunun sebebi ilk montajda yere ankraj yapılmasıdır. Yere yapılan ankrajdan sonra bu işlemler 2 kişilik bir ekiple çok daha kısa zamanda bitmektedir..

Balon saha ve halı saha tesisi kapatma yapılan işletmede veya kulüpte demontaj 3-5 saat kadar kısa sürmektedir. Demontaj için işin büyüklüğüne göre 2-4 kişi oldukça kısa bir sürede demontaj yapabilir.

Demontaj yapılan balon saha eğer istenirse iyi bir şekilde katlanarak küçük bir yer kaplayacak şekilde üstü örtülerek saklanabilir. Tekrar montaj için ürünü kurmadan önce temizlemek ve kurmak en doğru çözüm olacaktır.

HAVUZ KAPATMA  MONTAJ & SÖKÜM  TALEBİ

HAVUZ KAPATMA BAKIM VE SERVİS

Bakım ve Servis

Bakım ve Servis

Kullanılan membran kaliteli bir membran ise kendini temizleme özelliği vardır. Bu tip membranlar kolay temizlenir ve micro organizma barındırmayan membranlardır. Bu tip malzeme kullanılan kortlar uzun yıllar kullanılabilir.

Doğru malzeme ile yapılan işler genelde kolay temizlenir ve sağlıklı bir ortam sağlar. Eğer reach uyum belgesi olan bir membran ile yapılmış bir halı sahanız varsa çok uzun yıllar sağlık riski olmadan kullanabileceksiniz.

Kullanılacak malzemenin temizliği sadece su ile yapılabilmeli ve kimyasal hiç bir işleme uğratılmamalıdır.

Kullanılacak malzemenin temizliği sadece su ile yapılabilmeli ve kimyasal hiç bir işleme uğratılmamalıdır.

Cift cidarlı sistemlerde ısıtma & soğutma en iyi performansı sağlar.

HAVUZ KAPATMA REFERANSLARIMIZ